Personal

Robin Holmström – Operativ chef
Linköping, Norrköping, Nyköping, Jönköping
Katalogisering/inlämning/hemvärdering.
Specialområde: kuriosa, leksaker och ur.
På Gomér & Andersson sedan 2008.
E-post: robin@gomer-andersson.se

Linköping

Thomas Holmström – Platschef
Fotografering/katalogisering/inlämning.
Specialområde: smycken och ädelstenar.
På Gomér & Andersson sedan 2008.
E-post: thomas@gomer-andersson.se

Rickard Holmström – Katalogisering
Specialområde: från barock till smurfar.
På Gomér & Andersson sedan 2001.
E-post: rickard@gomer-andersson.se

Simon Lindblad – Transport/Logistik
På Gomér & Andersson sedan 2015.
E-post: simon@gomer-andersson.se

Kristoffer Örjestam – Kundtjänst
Specialområde: diverse med förkärlek för det dekorativa. På Gomér & Andersson sedan 2022.
E-post: kristoffer@gomer-andersson.se

Tony Nilsson – Hemvärdering/inlämning/transport
Specialområde: möbler och keramik.
På Gomér & Andersson sedan 2014.
E-post: tony@gomer-andersson.se

Julia Komorowska – Inlämning/kundtjänst
På Gomér & Andersson sedan 2016.
E-post: julia@gomer-andersson.se

Norrköping

August Engwall – Platschef
Hemvärdering
På Gomér & Andersson sedan 2018.
Specialområde: svensk 1900-talsdesign.
E-post: august@gomer-andersson.se

Sofia Fornander – In- och utlämning/Kundtjänst
Specialområde: silversmycken.
På Gomér & Andersson sedan 2021.
E-post: sofiaf@gomer-andersson.se

Andreas Karlsson – In- och utlämning/Kundtjänst
På Gomér & Andersson sedan 2017.
Specialområde: moderna möbler.
E-post: andreask@gomer-andersson.se

Björn – Klockexpert
Specialområde: äldre möbler, äldre konst samt diverse ur.

Johan Abrahamsson – Fotograf
Specialområde: möbler och teknik.
På Gomér & Andersson sedan 2018.
E-post: johana@gomer-andersson.se

Mikael Lekander – Transport
På Gomér & Andersson sedan 2020.

Nyköping

Max Nordfjäll – Platschef
Inlämning/Kundtjänst
På Gomér & Andersson sedan 2020.
Specialområde: Mattor, keramik och nordiskt möbelhantverk.
E-post: maxn@gomer-andersson.se

Christin Herngren – In- och utlämning/Kundtjänst
Specialområde: Konst, ramar och speglar.
På Gomér & Andersson sedan 2020.

E-post: christine@gomer-andersson.se

Filip Flodin – In- och utlämning/Kundtjänst
Specialområde: Silver, militaria & vintageaccessoarer.
På Gomér & Andersson sedan 2021.
E-post: filip@gomer-andersson.se

Fredrik Swärd – Hemvärdering
Specialområde: Allmoge, folkkonst, 1900-tals design & konsthantverk.
På Gomér & Andersson sedan 2021.
E-post: fredriks@gomer-andersson.se

Valerio Gumiero – In- och utlämning/Kundtjänst
Specialområde: Postmodern möbeldesign & italienskt konsthantverk.
På Gomér & Andersson sedan 2023.



Jönköping

Fredrik Brinkmann – Platschef
Värdering och marknad
På Gomér & Andersson sedan 2024.
E-post: fredrik.brinkmann@gomer-andersson.se

Patric Franklin – Värdering och HR
På Gomér & Andersson sedan 2024.
E-post: patric.franklin@gomer-andersson.se

Susanne Westberg – In och utlämning
På Gomér & Andersson sedan 2024.
E-post: susanne.westberg@gomer-andersson.se

Jeremia Löfsved – Fotograf
På Gomér & Andersson sedan 2024.
E-post: jeremia.löfsved@gomer-andersson.se

Anna Andersson – Sterbhus, In och utlämning
På Gomér & Andersson sedan 2024.
E-post: anna.andersson@gomer-andersson.se

Jacob Sandwall – Fotograf
På Gomér & Andersson sedan 2024.
E-post: jacob.sandwall@gomer-andersson.se

Stella Franklin – Säkerhetschef, nattvakt
På Gomér & Andersson sedan 2024.